Počet položek: 0 0,- CZK

Jakou krbovou vložku vybrat

Rozhodli jste se také pro pořízení a stavbu krbu, ale není nevíte jakou krbovou vložku vybrat, podle čeho se řídit a na co si dát pozor? Poradíme Vám pár základních tipů a doporučení, aby Váš krb fungoval podle představ.

Vybrat krbovou vložku správně je velmi důležité. Rozhodně se nevyplatí výběr zanedbat bez přemýšlení a ujasnění, co od krbu očekáváte. Krbová vložka je srdcem a vpodstatě nejdůležitější část Vašeho budoucího krbu.

Je nutné zohlednit, jestli chcete krbovou vložku do rodinného domu na dlouhodobé nepřerušované topení několik měsíců v roce nebo krbovou vložku na chalupu pro občasné zatopení několik víkendů v roce.

Pro krby do rodinných domů s předpokladem topení v krbu nepřerušovaně několik měsíců v roce je vhodné vybrat kvalitní nejlépe litinovou krbovou vložku s lepší akumulační schopností a delší dobou sálaní tepla i po vyhasnutí ohně, což je možné ještě prodloužit akumulační obestavbou.

 Litinová krbová vložka rohová

Naopak když je krb na chalupě, je důležité rychlé vytopení místnosti po příjezdu a o něco větší výkon krbu, proto je vhodná spíše krbová vložka ocelová, u které je rychlejší nástup tepla a roztopení oproti litinovým krbovým vložkám. Navíc pokud je na chalupě nizká teplota a větší vlhkost, dochází zde k vyššímu riziku koroze, což pro litinu není vhodné. 

Další podstatným faktorem při výběru krbové vložky je výkon, který by měl odpovídat tepelným ztrátám objektu. Čím méně izolovaný objekt s vyšším únikem tepla, tím je potřeba vyšší výkon krbové vložky (například chalupy a chaty). 

Při pořízení krbové vložky do rodinného domu je také dnes již nutností napojení krbu na centrální externí přívod vzduchu z interiéru domu. Ne všechny krbové vložky (především starší modely) tuto funkčnost mají. Proto je nutné vybírat pouze mezi krbovými vložkami s touto možností.

Na závěř tedy jen apelujeme, abyste nevybrali krbovou vložku jen podle vzhledu a ceny, ale mysleli také na výše uvedená kritéria. Nezapomeňte, že krbová vložka je srdcem Vašeho krbu! Navíc po zabudování do krbové obestavby je výměna krbové vložky celkem složitá a nákladná.

Doporučujeme investovat do kvalitní krbové vložky s dobrými technickými parametry a funkčností.


Jakou krbovou vložku vybrat - 965310 -

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek
opiště kód
antispam
     Více informací

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace