Počet položek: 0 0 Kč

Elektrický kombinovaný kotel Senel Combi 15 kW bílá

Závěsný kombinovaný elektrický kotel 15 kW pro topení a ohřev TUV, barva kotle bílá.

kliknutím zvětšíte
Elektrický kombinovaný kotel Senel Combi 15 kW bílá Senko odborný prodejce levně!
ks
Do oblíbených
Doprava zdarma
Kód:SENEL05
Výrobce:Senko
Cena s DPH aktuálně : 29 990 Kč
Přepočtená cena:1 188 EUR
Přepočtená cena bez DPH:982 EUR
DPH:21 %
Rozdíl DMOC:2 000 Kč
Doporučená cena výrobce:31 990 Kč
Termín expedice:obvykle 2 - 4 týdny
Doručeni obvykle 2 - 4 týdny, bude upřesněno.
Možnost externího vzduchu: NE
Doprava cena: Doprava ZDARMA po celé ČR!
Výhoda distributora: Naše společnost je výhradním dovozcem pro ČR u této značky. Díky tomu garantujeme nejrychlejší dodání přímo od výrobce bez dalších překupníků, rychlá a přímá komunikace, servis a náhradní díly za zvýhodněné ceny.
Doporučení od experta: Chci nezávazně doporučit vhodný výrobek od experta

Závěsný elektrický kombinovaný kotel Senel Combi 15 kW bílý

Vysoce kvalitní elektrokotel Senel pro ústřední vytápění domů a bytů a ohřev teplé užitkové vody je kompletně vyrobený v Evropě (Chotvatsko) s použitím vysoce kvalitních materiálů a komponentů.

Tento kotel Senel Combi funguje jako klasický elektrokotel pro topení a zároveň jako průtokový ohřívač pro ohřev vody, to vše v jednom zařízení. Nemusíte tedy kupovat zvlášť kotel pro vytápění a průtokový ohřívač nebo akumulační nádrž.

Kombinovaný elektrický kotel pro ústřední vytápění a průtočnou přípravu teplé užitkové vody o tepelném výkonu 15 kW.
Kotel je standardně určen pro ovládání WiFi (iOS a Android).

 

Hlavní přednosti elektrokotle Senel Combi:

- kvalitní spolehlivé materiály a komponenty známých evropských značek

- kotel Senel Combi zajistí vytápění i ohřev teplé vody bez nutnosti dokoupení nádrže

- snadná a rychlá instalace

- nízké náklady na montáž bez nutnosti komína nebo plynového připojení

- široké možnosti použití ve všech nemovitostech - domy, byty, rekreační objekty

- jednoduché snížení výkonu

- snadná plně automatická regulace výkonu

- ochrana proti přehřátí vody v systému

- kompletní hydro zařízení ( pojistný a odvzdušňovací ventil, tlakový teploměr, expanzní nádoba)

- vysoce kvalitní kompozitní čerpadlo značky Wilo - velmi nízká spotřeba, extrémně vysoký výkon, spolehlivost a dlouhá živostnost

- ANTIFROST (protizámrazový systém, zapnutí zařízení pro teplotě vody pod 5 st. Celsia)

ANTIBLOKING (ochrana proti zablokování čerpadla, aktivace čerpadla 1 min každých 23 h)

- TIMER  (jednoduché automatické nastavení pro daný čas)

- termostat s funkní nastavení teploty v místnosti

- režim LÉTO/ ZIMA - úspora energie

- správa přes WIFI - dálkové nastavení času a teploty pomocí aplikace

Výkon: 15 kW

Napájení: 400 V 50 Hz, 3 fáze

Topné jednotky:  2 x 7,5 kW

Výška kotle: 721 mm

Šířka kotle :  400 mm

Hloubka kotle: 283 mm

Max. operační teplota:  90 stupňů Celsia

Max. operační tlak:  3 bar

Přípojky vody: G 3/4

Nádrž na vodu objem: 7 l

Expanzní nádoba objem:  6 l

Hmotnost:  35 kg

Energetická třída:  A

 

Jeden z nejmenších elektrokotlů na trhu, určený pro ústřední vytápění a průtočnou přípravu teplé užitkové vody, s vynikající tepelnou účinností 99,4% a tepelným výkonem 15 kW.
Nadstandardní kotel je vybaven vestavěným oběhovým čerpadlem WILO, uzavřenou expanzní nádobou, výměníkem tepla TUV a moderním řídícím systémem vhodným pro vzdálené připojení WiFi. K dispozici jsou také bezplatné aplikace ke stažení pro iOS a Android pro dálkové ovládání WiFi.
Díky WiFi ovládání, programovatelnému provozu a vestavěnému režimu ochrany proti mrazu je vhodný i pro individuálně řízené a 100% řízené vytápění a regulaci vytápění pravidelně užívaných objektů a rekreačních objektů.

Na provozní ploše kotle lze maximální vstupní a výstupní výkon ručně nastavit ve čtyřech stupních. Díky nastavitelnému maximálnímu výkonu lze kotel provozovat nejen s výkonem 15 kW, ale také s nastaveným maximálním výkonem 7,5 / 10 / 12,5 kW. Je zřejmé, že snížený maximální absorbovaný výkon také snižuje tepelný výkon, což ovlivňuje nejen kapacitu vytápění, ale i výrobu teplé užitkové vody.

Díky široce nastavitelné teplotě vody může být hospodárně provozován jak v podlahových, tak v radiátorových topných systémech. Vytápění a ohřev užitkové vody je k dispozici v teplotním rozsahu 30-85°C.
WiFi kotel SENKO SENel Combi je z výroby instalován a dodáván s bezpečnostními zařízeními nezbytnými pro provoz. Jeho provoz vyžaduje třífázové elektrické připojení založené na minimální hodnotě provozního tlaku 0,7 baru, může být provozován pouze v uzavřeném topném systému.

Vzhledem k horní hranici kapacity výroby teplé užitkové vody v průtokových systémech se kombinované kotle obvykle doporučují pro použití v systémech s jedním, ale ne více než dvěma místy přívodu teplé užitkové vody. Průtoková teplá voda kotle SENel Combi o výkonu 15 kW je 7,5 l/min při vstupní teplotě 12 °C a výstupní teplotě 38 °C.
Pokud je teplá užitková voda vyžadována na více než dvou místech současně, doporučujeme systém kombinovaný s nepřímou nádrží teplé užitkové vody, aby se zabránilo kolísání teploty teplé vody, který zaručuje rovnoměrnou teplotu teplé vody a současnou dostupnost teplé vody na několika místech

 

Elektrický kombinovaný kotel SENKO SENel Combi WiFi pracuje zcela tiše, pro provoz není nutná výměna vzduchu ani komín, díky čemuž jej lze instalovat kdekoli v bytě. Elektrokotel Senel lze použít i v objektech vybavených solárními panely.

FAQ = často kladené otázky pro kotel SENKO SENel Combi WiFi 15 kW Kotel určený pro
 
teplovodní ústřední vytápění lze připojit k libovolnému radiátoru, podlahovému nebo stěnovému vytápění.
Teplotu průtokové vody lze nastavit v krocích po 30°C v širokém rozsahu teplot (85-1°C) pomocí ovládání kotle nebo WiFi aplikace.
 
Díky průtokové teplé užitkové vodě je k dispozici neomezená teplá voda pro koupání a mytí nádobí
 v teplotně kontrolovaném rozsahu 30-85°C. Zařízení tak může bezpečně obsloužit i spotřebu teplé užitkové vody rodiny 5 osob.
V zimním režimu, při provozu kotle, má výroba teplé užitkové vody vždy přednost před vytápěním. V letním režimu smysl

Jako taková je aktivní pouze funkce výroby teplé užitkové vody. Deskový výměník tepla instalovaný pod pláštěm kotle poskytuje výkon teplé užitkové vody 7,5l/ minutu při vstupní teplotě 12 °C a výstupní teplotě vody 38 °C. Mějte však na paměti, že kotel může obsluhovat maximálně 2 místa pro přívod teplé užitkové vody současně bez kolísání teploty vody.


Je důležité, aby pro provoz kotle nebylo nutné další příslušenství. Po připojení elektrické sítě a průtokového a zpětného vedení vytápění, jakož i vodovodního a teplovodního potrubí je systém připraven k použití.


Proxel Connect je bezplatná WiFi aplikace pro iOS a Android.

Elektrokotel SENKO SENel Combi WiFi o výkonu 15 kW lze připojit pouze k třífázové elektrické síti.
Důležité je, aby bylo k dispozici síťové napětí (jistič) potřebné pro připojení zařízení a přímé elektrické připojení kotle bylo realizováno příslušným průřezovým vodičem.


Jedním z nejdůležitějších kritérií pro provoz elektrického kotle je dostupnost správného množství ampérů v elektrické síti.
K provozu kotle o výkonu 15 kW je zapotřebí minimálně 3x 21,8 ampér. Zvažte prosím výkon všech elektrických spotřebičů ve vaší nemovitosti při dimenzování elektrické sítě. Pokud je elektrická síť poddimenzovaná, pokud je několik zařízení provozováno společně, jistič bude neustále vyfukovat pojistku.


Elektrický kotel o výkonu 15 kW pracuje s extrémně vysokou provozní účinností. V praxi se téměř veškerá absorbovaná elektrická energie objevuje jako tepelná energie v topném systému.
Je dobré vědět, že na základě měření profesních organizací může výroba teplé užitkové vody s průtokovým systémem poskytnout stejný výkon teplé vody s ročním poklesem celkové spotřeby energie o přibližně 8% ve srovnání s roztoky nádrží.


Maximální výkon kotle lze stanovit ručně ve čtyřech stupních na provozní ploše kotle. Nastavitelné výkonové stupně kotle jsou 7,5/10/12,5/15 kW. Vezměte prosím na vědomí, že v krocích se sníženým výkonem se maximální vstupní a výstupní výkon také liší od maximálního vytápění kotle a kapacity výroby teplé užitkové vody.


Tepelná kapacita ve vztahu k výkonu závisí na tepelné izolaci nemovitosti, podlahové ploše, průměrné výšce stropu, úrovni tepelné izolace fasády a dveří a oken.
Pro novostavby: 150-200 m
 v případě rekonstruovaných nemovitostí výše (s fasádní tepelnou izolací a moderními dveřmi a okny) 120m2, zatímco v případě bytů nebo rodinných domů se starými dveřmi a okny a bez vnější izolace 100 m2 Můžete přemýšlet o vytápění užitečné podlahové plochy.
DŮLEŽITÝ. Pro přípravu teplé užitkové vody pomocí průtokového systému je nutný minimální výkon kotle 15 kW. V případě případné nižší potřeby tepla na vytápění/spotřebu energie je spotřeba elektrické energie kotle o výkonu 15 kW pro vytápění v podstatě stejná jako spotřeba kotle s nižším výkonem kW.


Provoz elektrických kotlů je velmi přesně regulován, a proto využívá energii šetrnou k životnímu prostředí. Může poskytnout svůj výkon s maximální účinností v celém modulovaném výkonovém rozsahu, čímž vám poskytne nastavený průtok teploty topné vody se zanedbatelným přehřátím.
Digitální a modulární regulace topného výkonu pracuje mezi 0-100% ve čtyřech výkonových stupních, podle kterých se stupně topného výkonu automaticky zapínají nebo vypínají podle aktuální potřeby tepla.
Díky inteligentnímu řízení pracuje elektrokotel na maximální výkon pouze v případě vyšších požadavků na vytápění nebo ohřev teplé užitkové vody.
Na základě měření odborných organizací je zásobování teplou užitkovou vodou s průtočným systémem schopno poskytnout stejné množství teplé vody s přibližně o 8% nižší roční spotřebou energie, a to díky tomu, že nedochází k tepelným ztrátám ohřáté teplé vody během akumulace a tím ke ztrátám energie v průtočném systému.


Při zanedbatelné hlukové zátěži se jedná o prakticky tiché provozní zařízení, které lze instalovat v jakékoli části bytu nebo domu. Jeho provoz nevyžaduje komín ani čerstvý vzduch.

Elektrokotel je vybaven vestavěným průtokovým čerpadlem WILO s podporou ERP Readyfrekvenčně řízeným, s minimální spotřebou elektrické energie. Jediné čerpadlo je také zodpovědné za cirkulaci teplé vody pro vytápění a za cirkulaci teplé vody protékající deskovým výměníkem tepla používaným k výrobě teplé užitkové vody. Mezi vytápěním a výrobou teplé vody je zodpovědný motorizovaný přepínací ventil ovládaný řízením kotle, který je součástí standardního vybavení kotle.

Elektrokotel je standardně vybaven uzavřenou expanzní nádobou (6 litrů).

Přestože je možné použít elektrický kotel SENKO SENel s nastavenou teplotou průtokové vody a na základě denního/týdenního provozního programu nastaveného v regulátoru, pro pohodlí uživatele a úspornější provoz se doporučuje použít pro jeho provoz pokojový termostat, který spouští nebo zastavuje kotel s ohledem na aktuální potřebu tepla.

 
WiFi kotel SENKO SENel Combi je plný po dobu 3 let od data nákupu a má další 2letou záruku na kvalitu svařování tělesa kotle nebo únik vody.

DŮLEŽITÝ! Podmínkou záruky je instalace magnetického separátoru kalu do vratné větve.


Hlavní technické vlastnosti elektrokotle SENKO SENel Combi WiFi 15 kW:

 • Připojení systému spodního průtoku a zpětného ohřevu (3/4")
 • Spodní plnicí a vyprazdňovací přípojka a ventil
 • Přípojka teplé užitkové a sladké vody se spodním průtokem (1/2")
 • Čidlo teploty kotlové vody (elektronické, s digitálním displejem)
 • Bezpečnostní termostat v případě přehřátí kotle (nutný ruční restart kotle)
 • Tlakový senzor kotle
 • V případě nízkého tlaku senzor zabudovaný do oběhového čerpadla automaticky zastaví provoz kotle pod 0,7 bar
 • Frekvenčně řízené a nepřilnavé oběhové čerpadlo (automatický provoz čerpadla 23 minuta každých 1 hodin) s odlučovačem mikrovzduchových bublin
 • Ruční ventil pro vypouštění vzduchu pro plnění systému v nejvyšším bodě kotlového tělesa
 • Průtokový, vysoce výkonný deskový výměník tepla s průtokovým spínačem a snímačem teploty výstupní vody
 • Pojistný ventil pro ohřev oběhového čerpadla (3 bar)
 • Kotelní těleso s vysokou hustotou tepelné izolace
 • Vestavěná expanzní nádoba (6 litrů)
 • Elektrické topné podložky s možností spínání na topné těleso
 • PID regulace kotle pro přesnou regulaci výkonu
 • Průtokové vytápění kotlem a regulace teploty teplé užitkové vody
 • Maximální výkon kotle, ruční vymezení
 • Automatický kotel a topný systém v provozním režimu pro ochranu proti zamrznutí (pod 5 °C)
 • Výběr letního a zimního režimu
 • Zvýšení celkového výkonu kotle jako výkonového stupně s časovými posuny 5 sekund
 • Možnost ručního spouštění čerpadla
 • Tlaková zkouška tělesa kotle při výrobě, svařování kotlového tělesa a po kompletní montáži kotle
 • Zkouška elektrické izolace kotle na konci výrobního procesu kotle
 • Pro jeho provoz se doporučuje použít pokojový termostat, je možné použít i čidlo pokojové teploty, v takovém případě je provoz kotle založen na denním/týdenním provozním programu nastaveném na řízení kotle
 • Instalace vyžaduje odborníka, ale po dokončení kontrolního seznamu může být uvedena do provozu bez dalšího povinného uvedení do provozu nebo technické kontroly
 • Pro ochranu topných systémů proti zamrznutí doporučuje výrobce použít teplonosnou kapalinu typu ThermoFluid


Standardní vybavení kotle SENKO SENel Combi WiFi 15 kW:

 • těleso termokotle s digitálním ovládáním a elektrickými topnými podložkami
 • vestavěné oběhové čerpadlo, expanzní nádoba a bezpečnostní zařízení
 • Návod k obsluze v maďarštině
 • 5-letá záruka na kvalitu svařování a únik vody tělesa termokotle a 3-letá plná záruka


Dostupné příslušenství 

 • Ruční nebo digitální pokojový termostat
 • magnetický separátor kalu

 

Proč nakoupit u nás?: Vrácení zboží zdarma - pokud Vám zboží nebude vyhovovat, můžete ho do 14 dnů vrátit a zpětnou dopravu platíme za Vás. Zboží u nás pořídíte za výhodné ceny se slevou a dopravou po celé ČR. Náš expert na kamna a krby Vám rád poradí s výběrem. Nákup přes náš eshop www.kamnakrbylevne.cz je tedy výhodnější než v kamenné prodejně.

 "Nakupte zboží nyní a nečekejte" - každý rok většina výrobců topidel a příslušenství zvyšuje ceny svých výrobků před začátkem podzimní topné sezóny. Proto doporučujeme koupit krbová kamna, krby a příslušenství ještě teď do konce léta.

 

Proč nakupovat u nás na eshopu KAMNA KRBY LEVNĚ.CZ ?

Vrácení a výměna zboží zdarma - pokud Vám zboží nebude vyhovovat, můžete ho do 14 dnů vrátit a zpětnou dopravu platíme za Vás.

Náš expert na kamna a krby Vám poradí s výběrem vhodného produktu.

Z našeho sortimentu si vybere každý - prodáváme levné i luxusní designové výrobky za výhodné ceny.

Zboží dodáme na Vaši adresu domů či na chalupu po celé ČR nebo SR.

Jsme česká rodinná firma úspěšně prodáváme kamna a krby již od roku 2009.

Potřebujete poradit od experta? Elektrický kombinovaný kotel Senel Combi 15 kW bílá Senko odborný prodejce levně!

Pomocí níže uvedeného formuláře nám můžete poslat svůj dotaz na tento výrobek, odpovíme Vám co nejdříve.

Infolinka +420 725 950 845 , e-mail: kamna-krby@email.cz

Vaše jméno
Váš email
Váš telefon
Dotaz na experta
     Více informací
Pošlete odkaz na tento produkt do svého e-mailu nebo známému

Vaše jméno
Váš email
E-mail Vašeho známého nebo znovu Váš e-mail
Opište kód z obrázku antispam

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace