Počet položek: 0 0,- Kč

Rady pro uživatele krbů, kamen

Jak zabránit špinění skla krbu - příčiny proč se krbové sklo špiní

Častým problémem při topení v krbu a kamnech bývá nadměrné špinění skla. Obrací se na nás majitelé krbů a kamen o radu, jak této nepříjemné věci zamezit nebo špinění alespoň omezit. Vysvětlíme si, jaké mohou být příčiny zanášení skla a jak toto omezit.

Číštění komína - pravidelné čistění komína pomocí chemických čističů

Číštění komína - pravidelné čistění komína pomocí chemických čističů

Ať už topíte v kotli, krbových kamen nebo krbu na dřevo, nesmíte zapomínat ani na pravidelnou údržbu a péči o komín a celé spalinové cesty. Pravidelná údržba a čištění je důležité pro bezpečný a správný provoz krbů, kamen a kotlů a také zvyšuje jejich účinnost a snižuje spotřebu paliva.

Jak regulovat krbová kamna a krbové vložky?

Při topení v kamnech a krbu stejně jako u jiných druhů topidel je možné v průběhu provozu měnit výkon kamen a krbové vložky podle aktuální potřeby. Na rozdíl například od elektrických konvektorů ale nestačí pouze zmáčknou tlačítko.

Těsnění u krbových kamen a krbových vložek

Pokud jste majitelem krbových kamen nebo krbu s krbovou vložkou, musíte si uvědomit, že tento spotřebič potřebuje také určitou údržbu, aby mohl dále bez problémů sloužit k Vaší spokojenosti.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace